agac-tabela-fiyatları-modelleri
ahap-oyma-tabela-izmir
ahsap-ve-agac-tabela-fiyatlari
izmir-ahsap-tabela-modelleri

Ahşap Tabela Nedir?

Tabela ve reklam çalışmalında genelde bildiğimiz klasik tabela tasarımları akla gelse de, otantik farklı çalışmalar isteyen müşterilerimizin tercihlerin biri de ahşap yada ağaç tabela modelleridir.. Çok sağde görünse de ahşap tabela nadir olması sebebiyle, hemen göze çarpar ve sizi rakiplerinize göre daha farklı, fark edilir kılar. Cilalanmış parlayan bir şekilde imal edilmesinin yanında, ahşap tabela eskitme denilen metot da sanki yıllardır oradaymış gibi görünmesi sağlanır.

Ahşap Tabela : Genellikle turistik butik oteller, tatil köylerindeki işletmeler, yıllardır ticari faaliyetini sürdüren eski sanatkar ustalar ve cafeler kullanır. Son dönemlerde bir çok kurumsal firmanın da arasında bulunduğu işletmeler konsept belirlerken kesinlikle ahşap kullanmaya başlamıştır. Ahşap konsept kullanılırken elbette tabelası ahşap yada ahşap görünümlü malzemelerden yapılmaktadır.

Küresel ısınma, denizlerin kirlenmesi gibi ekolojik tedbirler alan global dünya, olabildiğince doğal, en azından doğaya zararsız malzemeler kullanma konusunda daha bilgili ve duyarlı olmaya başlamıştır.
Ahşap Tabela doğal bir malzeme olması sebebiyle diğer tabela türlerine göre çevreye en zararsız olan tabela sistemidir.

Ahşap Tabela İmalatı?

Ahşap Tabela doğal bir malzeme olduğundan şekle sokmak zordur. Öncelikle tabela formunda işlene bilecek doğru malzeme seçilmelidir.
Seçilen ahşap tabela şeklinde işlenebilmesinin dışında, dış mekanda hava şartlarına dayanıklı olmalıdır. Ahşap ve ağaç malzemeler kesilip biçilse de, hala yaşamaya, hareket etmeye, nefes almaya devam eder. Böyle bir malzeme ile çalışılırken tecrübe ve ustalık önemlidir.
Günümüz sanayisinde ahşap önceden, atölyelerde tabela reklam malzemesi olmaya hazır plakalar halinde üretim sağlamaktadır. Bu panellere masif ağaç panel denir.
Masif Ağaç, ister panel ister doğal olsun işlenmesi genellikle cnc router makinesi ve el işçiliği ile yapılır. Bazen yazıları yakma metodu kullanılarak yapılacak ise lazer kesim makineleri devreye girer. Ahşap tabelanın montajı ve kasası yapılırken demir materyaller kullanılır. Demirin ahşap tabela için kullanılması dekoratif açıdan değerlidir.